Patogiai dalinkis šventės nuotraukomis

Įvairių švenčių organizatoriai ar planuotojai stengiasi iš anksto suplanuoti tokius šventės aspektus, kaip renginio vieta, pramogos svečiams, užkandžiai bei gėrimai, renginio vedėjai ir panašiai. Tačiau retas renginio planuotojas iš anksto pagalvoja apie šventės metu sukauptos foto bei video medžiagos apsikeitimą tarp šventės dalyvių.

Juk visi turime kišenėse fotografuojančius ir filmuojančius išmaniuosius telefonus, kai kurie šventės dalyviai į renginį atsineša savo skaitmeninius fotoaparatus ar video kameras. 

Taigi, neabejotinai atsiranda klausimas – kaip patogiai į vieną vietą surinkti iš  daugelio skirtingų įrenginių nufotografuotą bei nufilmuotą medžiagą, o vėliau ja pasidalinti?

Šiems uždaviniams spręsti puikiai pasitarnaus nemokamas 50 GB apimties Google bendras diskas, kurį suteikia www.GDrive.LT. Užsiregistravus GDrive.LT – kelių minučių bėgyje prie Jūsų nurodyto @Google el. pašto yra pridedamas neribotos talpos Google bendras diskas.

Prieiga prie disko

Sukurtas diskas pradžioje yra priskiriamas prie Jūsų nurodyto @Google el. pašto adreso, kuriam suteikiamos disko valdytojo teisės. Disko turinį pradžioje mato tik disko valdytojas, kuris gali padaryti prieigą prie disko ir kitiems asmenims, kiekvienam nustatant prieigos teises:

  • Valdytojas (angl. Manager) – turi aukščiausio lygio prieigos teises, tvarko disko turinį, nartius ir disko nustatymus;
  • Turinio redaktorius (angl. Content manager) – gali pridėti, keisti, perkelti bei pašalinti failus;
  • Redaktorius (angl. Contributor) – gali pridėti bei keisti failus;
  • Komentuotojas (angl. Commenter) – gali matyti bei komentuoti failų turinį, tačiau negali keisti failo ar bendrinti jo su kitais;
  • Žiūrintysis (angl. Viewer) – gali peržiūrėti disko turinį, bet negali keisti ar šalinti disko turinio, negali bendrinti su kitais.

Google bendrą diską ypač patogu pasiekti interneto naršyklės pagalba, telefonu (per standartinę Google disko programėlę telefone) ar kompiuteriu (suinstaliavus Google disko programą kompiuteryje).

Pradžioje šis Google diskas yra pasiekiamas tik vienam asmeniui – Jums, ir Jūs esate šio disko vienintelis valdytojas. Norint padaryti prieigą prie šio disko kitiems asmenims – Jums tereikia įvesti tų asmenų @Gmail el. pašto adresus bei parinkti prieigos teises kiekvienam asmeniui (tik matyti, matyti ir redaguoti, matyti ir redaguoti bei šalinti).

Tokiu būdu prie Jūsų foto ir video medžiagai skirto šventės disko prisijungę šventės dalyviai galės sukelti medžiagą iš savo telefonų, o prie disko prisijungę per kompiuterį – patogiai galėsite redaguoti nuotraukas, pašalinti nepatikusias ir pan.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *